Włosy na drożdżowo – działa?

Wiele z Was pewnie próbowało „cudownych kuracji drożdżowych” poprzez picie drożdży. Sprawdziło się? Brzuszek nie bolał?

Moje drogie, picie drożdży może się nieprzyjemnie skończyć dla Waszych żołądków. Jeśli chcecie dbać o zdrowie, to polecam troszkę inną, również drożdżową, kurację.

ca14d6eb-a255-4a48-9c99-43fef3ba79a6_20090504012341_Pielegnacja-wlosow-43

Dlaczego „cudowne” środki nie działają?
Kiedy coś zjemy, nawet jeśli jest to coś, dzięki czemu nasze włosy będą lepsze, najpierw trafia to wszędzie tam, gdzie jest pożądane najbardziej. Na samym końcu do włosów i paznokci. Kiedy parzymy herbatki ze skrzypu, najpierw wszystkie jej wartości trafią do całego ciała, dopiero ta niewielka reszta, która zostanie, wędruje do włosów. Tak to sobie właśnie działa.

Jak stosować drożdże, żeby zadziałały?
Nie lepiej jest nakładać drożdże bezpośrednio na włosy? Pamiętajmy, że to cebulki potrzebują motywacji, więc drożdże powinnyśmy nakładać właśnie na skórę głowy, a nie np. na końcówki. Najlepiej jest przy tym masować głowę, aby pobudzić krążenie, dzięki czemu włosy będą rosnąć szybciej, a drożdże również szybciej zadziałają.

Jak przygotować mieszankę z drożdży?
Potrzebne będą do tego drożdże i mleko/jogurt. Najlepiej jest rozpuścić (mieszając) w mleku 1/4 małej kostki drożdży.

Stosowanie
Mieszankę należy nałożyć na wilgotne włosy i wmasować w skórę głowy. Zostawiamy ją później na 20-30 minut, po czym spłukujemy wodą. Polecam też umycie włosów szamponem bądź odżywką po zabiegu. Dzięki temu nikt nie wyczuje naszej drożdżowej tajemnicy i żadne resztki nie zostaną na włosach :)

Jak często stosować kurację?
Najlepiej stosować ją co najmniej 2 razy w tygodniu. To da Wam całkiem dobre efekty :)

To jeden ze sposobów na włosy. Mam nadzieję, że u Was zadziała. Moje włosy rosną średnio centymetr miesięcznie. Po miesięcznej kuracji są dłuższe o 2 cm. Może powinnam używać tego częściej, a nie tylko 2 razy w tygodniu? ;)

25 Komentarze

 1. Proszę iść do apteki i kupić Lewitan – drożdże w tabletkach! 200 sztuk kosztuje około 10 zł! Ja łykam dwie dziennie i włosy są super!

  • Jest to obojętne. Ja jednak polecam używać szamponu po drożdżach. Dzięki temu nie nabiorą tego zapachu i żadne drożdże nie pozostaną na włosach.

  • Wmasować i zostawić na 20-30 minut. Spłukać możesz zwykłą letnią wodą. Tak, jakbyś spłukiwała szampon.

 2. Też miałam z tym problem.Dobre kosmetyki nawet nie pomagały. I w końcu ktoś znalazł sposób aby zniknął u mnie ten problem.Znajomy polecił konsultanta który pomógł mi. Teraz mówią, że wyglądam młodziej, lepiej. I faktycznie świetnie się czuję. Tajemnica polega na tym, że Odżywiam się zdrowo , jem owoce i warzywa, jem regularnie, zaczynam też od zdrowego śniadania co jest najważniejsze w tym wszystkim(zdrowesniadanie.info/gberes ; idealnafigura.com/gberes)

  • Jesteś szczęściarą, ja próbowałam już tyle różnych sposobów, na wypadanie i na wzrost włosów, że sama się dziwię, że jeszcze tam coś mam/ na głowie/.
   Pozdrawiam

   • Może powinnaś zwrócić uwagę na swoją dietę. Nic nie sugeruję, ale często właśnie zła dieta wpływa na włosy. Może masz nietolerancję glutenu lub laktozy. Życzę jednak powodzenia. Wierzę, że uda Ci się „naprawić” włosy :)

  • Zdrowa dieta i aktywność fizyczna to podstawa! Cieszę się, że znalazłaś to rozwiązanie. Dzięki temu też zwiększasz swoją odporność :)

Dodaj komentarz

Wymagane pola są oznaczone *.